Wednesday Sheep Mart Price Report | Copyright © LSL Auctions
LAMB 20-30kg
Avg Price/Kg
LAMB 3.28/kg
Highest Price/Kg Lots:
LAMB, 26kg 5.88/kg 150.00
LAMB, 27kg 5.43/kg 145.00
LAMB, 27kg 5.26/kg 140.00
LAMB, 28kg 4.25/kg 121.00
LAMB, 28kg 4.24/kg 120.00
LAMB, 29kg 4.23/kg 124.00
LAMB 30-40kg
Avg Price/Kg
LAMB 3.23/kg
Highest Price/Kg Lots:
LAMB, 33kg 4.10/kg 135.00
LAMB, 34kg 4.06/kg 138.00
LAMB, 32kg 3.92/kg 124.00
LAMB, 36kg 3.92/kg 141.00
LAMB, 30kg 3.87/kg 116.00
LAMB, 39kg 3.87/kg 150.00
HOGG 40-50kg
Avg Price/Kg
HOGG 0.97/kg
Highest Price/Kg Lots:
HOGG, 40kg 1.25/kg 50.00
HOGG, 44kg 0.68/kg 30.00
LAMB 40-50kg
Avg Price/Kg
LAMB 3.40/kg
Highest Price/Kg Lots:
LAMB, 40kg 4.12/kg 165.00
LAMB, 41kg 3.93/kg 161.00
LAMB, 40kg 3.78/kg 151.00
LAMB, 43kg 3.76/kg 163.00
LAMB, 40kg 3.68/kg 147.00
LAMB, 47kg 3.64/kg 171.00
To see more samples of Sheep Market Prices, visit: https://www.lslauctions.com/
Don’t miss out on the latest news and updates from LSL Auctions! Sign up now to get exclusive access to our Facebook page.
🐑 Herd and Flock management app at NO extra fees?! That’s un-baaa-lievable!
Want to stay up-to-date with all the latest news from LSL? Subscribe to LSL News today and never miss a beat!
